Kullanım Koşulları


Koç Healthcare Portal, Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kurumlarının (“VKVSK” veya “VKVHI”) hastalarına yönelik bir araçtır. Bu araç sayesinde, hastalar:

 1. Randevu programlarını görebilir,
 2. Gelecek randevularla ilgili bilgi alabilir,
 3. Laboratuvar, radyoloji, patoloji sonuçlarını, ilaç listesini ve ziyaret geçmişini ve benzeri tıbbi kayıtlarını görüntüleyebilir,
 4. Teknik destek için Vehbi Koç Vakfı (“VKV”) Sağlık yardım masasına mesaj gönderebilir,
 5. Mesaj gelen kutusundaki mesajları alabilir ve görüntüleyebilir,
 6. İletişim ve sigorta bilgilerini görüntüleyebilir ve değiştirebilirler.

Koç Healthcare Portal, hiçbir şekilde tıbbi konsültasyonun yerini almaz. Doktor tavsiyesinin yerine geçmez ve sağlığınızla ilgili konularda buna güvenmemelisiniz. Tıbbi tedaviye ihtiyaç duyarsanız, VKV Çağrı merkezini arayın. Acil durumlarda, devlet hastaneleri için 112’yi ya da Amerikan Hastanesi Acil Servisi için +90 (212) 444 3 777’yi, Koç Üniversitesi Acil Servisi için +90 (850) 250 8250’yi arayın.

Koç Healthcare Portal, doktorunuzun yerine geçmez. Sağlık durumunuzla ilgili konular için lütfen sağlık kurumunuzla iletişime geçin.

Koç Healthcare Portal, hastalara sunduğumuz ek bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak zorunda değilsiniz. Koç Healthcare Portal’a erişerek, görüntüleyerek veya kullanarak yaralanmaya karar verdiğinizde, Kullanım Koşulları’nı" kabul etmiş olursunuz.

Koç Healthcare Portal’in Kullanım Koşulları önceden bir ihtara gerek olmaksızın istenildiğinde değiştirilebilir. Herhangi bir değişiklik meydana gelirse, size bildirimde bulunulacaktır. Değişen hükümler yayınlandıkları tarihten itibaren geçerli olacaktır. Koç Healthcare Portal’ın kullanımı ve görüntülenmesi ile bu değişiklikler kabul edilmiş sayılır. Bu değişiklikleri takip edebilmeniz için düzenli aralıklarla işbu Kullanım Koşulları’nı incelemenizi önermekteyiz.  Değişiklikleri kabul etmezseniz, Koç Healthcare Portal hizmetini artık kullanamazsınız.

Koç Healthcarecare Portal güncel olmak için gerekli tedbirleri almaktadır. Ancak Koç Healthcare Portal’in kullanımı tamamen takdirinize bağlıdır ve kullanımınıza açılması herhangi bir garanti/taahhüt niteliğinde değildir. Sağlanan içerik bilgilerinin doğruluk ve güvenilirliğini ve hatasız olacağını hiçbir şekilde garanti etmemekteyiz. Koç Healthcare Portal’a erişimden, Koç Healthcare Portal’ın kullanılmasından ya da kullanılamamasından veya içerikte yer alan hatalar veya ihmallerden meydana gelebilecek (doğrudan, tesadüfen, dolaylı veya cezai zararlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) maddi ve/veya manevi, menfi ve/veya müspet zarar, ziyan, kayıplar ve diğer masraflardan kesinlikle sorumlu bulunmamaktayız. Bu sorumluluk sınırlamasına bilgisayar donanımına gelebilecek zararlar veya bulaşabilecek virüsler de dahildir.

Herhangi bir bilginin düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorsanız veya başka sorunlarınız varsa, doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

 1. Koç Healthcare Portal’e Erişim.
  1. Erişim. Koç Healthcare Portal’i işbu Kullanım Koşulları’na dayanarak kullanabilirsiniz. Siteden bilgileri indirip çıktısını alabilirsiniz. Bilgiler, yalnızca sizin şahsi kullanımınıza yöneliktir. Başka bir amaçla, doküman veya grafik çoğaltma veya yeniden basma izni yoktur.
  2. Gizlilik ve VKV Sağlık Kurumları Gizlilik Uygulamaları Bildirimi. VKVHI, sağlık bilgilerinizin gizliliğine saygı gösterir. Sağladığınız hiçbir bilgi, başka bir amaç için kullanılmayacak ve üçüncü bir kişiyle paylaşılmayacaktır. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin hususlar için aydınlatma metnimizi incelemenizi rica ederiz. 
  3. Parola ve Kullanıcı Adı. Sağlık kurumlarımıza yapacağınız ilk ziyaretiniz esnasında size bir protokol numarası verilecektir. Bu numarayı kimseyle paylaşmayın. Koç Healthcare Portal’i kullanan tek kişi olacaksınız. Protokol numaranıza ve telefonunuza sahip biri, sağlık bilgilerinizi görüntüleyebilir. Protokol numarasının ve telefon numarası bilgilerinizin kullanım ve yönetiminden, bu bilgilerin numara sahibi dışında bir kişi tarafından kullanılması, kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle uğradığınız zararlardan ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı zararlardan münhasıran sorumlu olacaksınız. Birinin protokol numaranızı veya ulusal Kimlik numaranızı öğrenmiş olabileceğini düşünürseniz, lütfen web sitesinde yer alan Mesaj Merkezini kullanarak veya +90 212 444 3 777 numaralı telefonu arayarak Koç Healthcare Portal Yardım Masasına ulaşabilirsiniz.
  4. Çocuk Politikamız. 18 yaşın altındaki çocukların Koç Healthcare Portal hizmetini kullanmalarına izin verilmez.
  5. Sağlık Kaydınız. Koç Healthcare Portal’te verilen bilgiler, tüm tıbbi kayıtlarınızın yalnızca küçük bir parçasıdır. Sistem yoluyla gönderdiğiniz mesajlar, sağlık ekibiniz tarafından okunabilen sağlık kaydınızın bir parçası haline gelebilir. Ek bilgiye ihtiyaç olursa, lütfen +90 212 444 3 777 numaralı telefondan çağrı merkezimizi arayın. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin hususlar için aydınlatma metnimizi incelemenizi rica ederiz.
  6. Güvenlik. Koç Healthcare Portal hizmetini kullanmak, tıbbi bilgilerinizi sağlık ekibinizden elektronik olarak ulaşmanın yollarından biridir. Koç Healthcare Portal hizmetini kullanırken, içerik ve dokümantasyonun güvenliğini sağlamak için her türlü çabayı göstermekteyiz. [BTS1] 
  7. Diğer Web Sitelerine Bağlantılar. Koç Healthcare Portal, daha fazla bilgiye ulaşmanız için diğer web sitelerine erişmenize izin verecektir. Bu web siteleri, VKVHI web sitesiyle bağlantılı değildir ve VKVHI bu sitelerde yer alan içeriklerden, ürünlerden ve hizmetlerden sorumlu değildir.
  8. Müsait Olma ve Yardım Masası Desteği. Koç Healthcare Portal, 7/24 müsait olmak için gerekli çabayı gösterecektir, ancak çeşitli sebeplerden ötürü Koç Healthcare Portal hizmetini kullanamadığınız zamanlar olabilir. Bu gibi durumlar sebebiyle doğabilecek doğrudan veya dolaylı hiçbir zarardan sorumluluğumuz bulunmamaktadır, kesintisizlik taahhüdü vermemekteyiz. Herhangi bir bağlantı problemi yaşarsanız, web sitesinde yer alan Mesaj Merkezini kullanarak veya +90 212 444 3 777 numaralı telefonu arayarak Koç Healthcare Portal Yardım Masasına ulaşabilirsiniz.
 2. Açıklamalar, Kısıtlamalar ve Sınırlandırmalar
  1. İşbu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasını kabul etmek için en az 18 yaşında olmak zorundasınız.
  2. Koç Healthcare Portal hizmetini yalnızca kişisel sebepler için kullanabilirsiniz. Yanlış veya yanıltıcı bilgiler veremezsiniz. Verilen bilgilerde değişiklik olması halinde söz konusu bilgileri derhal güncellemeniz gerekir. Bu bilgilerin eksik veya gerçeğe aykırı olarak verilmesi ya da güncel olmaması nedeniyle Koç Healthcare Portal’dan yararlanamamanız halinde sorumluluk kabul etmemekteyiz. 
  3. Koç Healthcare Portal hizmetini yalnızca işbu Kullanım Koşulları’nda belirtildiği gibi kullanabilirsiniz. İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan hükümlerin ihlali, Koç Healthcare Portal’ın kötüye kullanımının tespiti veya mevzuata aykırılık halinde Koç Healthcare Portal kullanımınız askıya alınabilecek veya engellenebilecektir, bu nedenle herhangi bir talepte bulunmanız söz konusu olamaz. 
  4. Aşağıda belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere hiçbir zararlı, kötü niyetli veya yetkisiz yazılım bulaştıramazsınız:
   • virüsler
   • saatli bombalar
   • Truva atları
   • solucanlar
   • gözetim şifreleri
   • diğer bilgisayar programlama yordamları.

Koç Healthcare Portal’de bulunan verilere veya bilgilere zarar verecek hiçbir şey yapamazsınız, yazılımların çalışmasını engelleyecek herhangi bir girişimde bulunamazsınız, bu sonuçları doğuracak orantısız yük bindiremezsiniz.

 

 1. Başka bir hastanın bilgilerine erişme, bilgileri kopyalama, silme, değiştirme veya Koç Healthcare Portal’in güvenliğini veya bilgisayarlarının veya verilerinin güvenliğini bozma, donanımın ve sunucuların çalışmasının aksatılması, bozulmasına yol açılması, tersine mühendislik yapılması, saldırılar düzenlenmesi, meşgul edilmesi veya sair surette müdahale edilmesi, sunuculara erişim sağlanması girişiminde bulunamazsınız, . 
 2. Koç Healthcare Portal’da gerçekleştireceğiniz tüm işlerde işbu Kullanım Koşulları’nın hükümlerine, kanuna, ahlaka ve adaba, dürüstlük ilkelerine uyacağını kabul ve taahhüt edersiniz.
 1. [BTS2] Sorumluluk. Koç Healthcare Portal, ücretsizdir. Koç Healthcare Portal hizmetini kullanmanız isteğinize bağlıdır. Ücretsiz bir hizmet olarak, Koç Healthcare Portal ve VKVHI’nin, Koç Healthcare Portal hizmetini kullanmanızdan,  bilgilerin ve diğer verilerin, programların vs. kullanılmasından kaynaklanan doğrudan ve dolaylı hiçbir hasardan sorumlu olmadığını kabul edersiniz. Koç Healthcare Portal ve VKVHI, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızalar, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Belirtilen şartları kabul etmemeyi seçerseniz, sağlık bilgilerinizi her zaman sağlık ekibinizden talep edebilirsiniz. Kasti olarak bilgisayarlarımızın güvenliğini ihlal etme gibi işbu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasının izin vermediği bir şeyi yaparsanız, Koç Healthcare Portal yasal haklarını koruma hakkını saklı tutar. Yasal olarak sorumlu olduğunuz tespit edilirse, sebep olduğunuz tüm hasarları Koç Healthcare Portal ve VKVHI’ye geri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Koç Healthcare Portal’ın kullanılmaması ya da yanlış kullanılması veya Kullanım Koşulları’nda belirtilen taahhüt ve yükümlülüklerini yerine getirilmemesi sebebiyle ortaya çıkacak doğrudan veya dolaylı zararlardan, üçüncü bir tarafça yapılabilecek tazminat talepleri sonucu doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından VKVHI’yi beri kıldığınızı kabul edersiniz.
   Koç Healthcare Portal, YAZILIM, İLETİŞİM HATLARI, SANAL ÖZEL AĞ, İNTERNET VEYA SİZİN İNTERNET HİZMET SAĞLAYICINIZ (ISP), ERİŞİM SİSTEMİNİZ, BİLGİSAYAR DONANIMI VEYA YAZILIMINIZDAKİ YANLIŞLIKLAR VEYA KUSURLARDAN, VERİ İHLALLERİ VEYA SALDIRILAR YA DA Koç Healthcare Portal HİZMETİNE ERİŞMEK İÇİN KULLANDIĞINIZHERHANGİ BİR DİĞER HİZMET VEYA CİHAZDAN KAYNAKLI MEYDANA GELEN TEKZİPLER VE YÜKÜMLÜLÜKLER İÇİN HİÇBİR SORUMLULUK ALMAZ.

Koç Healthcare Portal’da içerikler “olduğu gibi” sunulmakta olup, Koç Healthcare Portal’ın kapsamına ilişkin olarak belirli bir amaca uygunluk da dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, açık veya zımni hiçbir türlü garantisi bulunmamaktadır.

 1. Fikri Mülkiyet Hakları. VKVHI TM ve Koç Healthcare Portal TM ticari markaları VKVHI’ye aittir. VKVHI, Koç Healthcare Portal tarafından kullanılan metinler, alan adı, logo, ikon, görseller, ekran yerleşim planları, tasarımlar ve grafiklere veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımlarına ilişkin haklara da sahiptir. Bunları hiçbir sebeple hiçbir zaman kullanamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamazsınız. Kullanım Koşulları’nda açıkça belirtilen/belirtilmeyen diğer tüm haklar saklıdır. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. 
 2. Süre. Koç Healthcare Portal hizmetini kullanma hakkınız öz kaydınızı tamamladığınızda başlar. Koç Healthcare Portal’i herhangi bir zamanda kullanmamaya karar verirseniz, bize bildirmenizi rica ederiz; böylelikle hesabınızı devre dışı hale getiririz ve artık Koç Healthcare Portal hizmetini kullanamazsınız. Koç Healthcare Portal herhangi bir sebep göstermeksizin artık hizmeti sunmamaya veya erişiminizi sonlandırmaya da karar verebilir. Eğer Koç Healthcare Portal bunlardan herhangi birini yapmaya karar verirse, bunu size bildirecektir.
 3. Bildirimler. VKVSK’ye yazılı bildirimde bulunmanız gerekirse, lütfen şu adrese postalayın:
   Teşvikiye Mah. Güzelbahçe Sok. No : 20 Şişli, İstanbul 34365
 4. Üçüncü Kişi Tedarikçiler. Koç Healthcare Portal, Koç Healthcare Portal’i desteklemek ve devam ettirmek için yazılım şirketleri gibi tedarikçiler kullanabilir. 
 5. Sözleşmenin Bütünlüğü. Koç Healthcare Portal hizmetini kullanmanızla ilgili başka herhangi bir koşul olmadığını kabul etmektesiniz.

 [BTS1]Sözleşmede bu şekilde bir sorumsuzluk hükmü yer alsa dahi ilgili mevzuat gereği VKV verilerin güvenliğinden sorumlu olacaktır. Bu doğrultuda güvenliğin sağlanmayabileceğinin açıkça belirtilmesini (olası bir KVKK incelemesini göz önünde bulundurarak) önermemekteyiz.

 [BTS2]Çerezlere ilişkin burada bilgi verilmesi, aydınlatma metninin usulüne uygun olarak yerine getirilmediği şekilde yorumlanabilir. Bu nedenle çıkardık.